İlan Reklam Vergisi Beyan Dönemi Başladı
08.01.2021 Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gündem Maddeleri
Belediye Meclisimiz, 5393 Sayılı Kanununun 20. Maddesi gereğince Ocak ayı Meclis Toplantısı için 08.01.2021 Cuma günü Saat:11.00'de aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere Karaburun Belediyesi Mordoğan Hizmet Binası toplantı salonunda toplanacaktır.
Fotoğraf yarışmamız, pandemi ve tekrar uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
Yeni Yılınız Kutlu Olsun
2021 yılının; mesafeler olmadan sağlık ve mutlulukla bir araya gelip kucaklaşacağımız, barış, bolluk, bereket, sevgi ve umut dolu bir yıl olmasını diliyoruz.
Önemli Duyuru
Karaburun Belediyesi'nden Erteleme
Koronavirüs salgını sürecinde yaşanan gelişmeler sebebiyle ödeme güçlüğü çeken kiracılarımız için Belediyemizin ve belediyemize ait şirketin kira alacakları 3 ay süreyle (Aralık 2020 - Ocak 2021 - Şubat 2021) ertelenmiştir.
Karaburun Belediyesi Bir Telefon Kadar Yakın
Vergi Borcunu Yapılandırmada Son Gün 31 Aralık 2020
Duyuru
30 Kasım 2020 tarihi itibari ile yayınlanan koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 Aralık Çarşamba günü itibariyle belediyemizin mesai saatleri 10.00-16.00 olarak düzenlenmiştir.
⚠️Önemli Duyuru⚠️
Atık Yönetiminde Örnek İlçe Karaburun Olacak
Doğal güzellikleri ve bozulmamış doğası ile Türkiye’nin cennet köşeleri arasında yer alan Karaburun; atık yönetiminde yaptığı çalışmalarla örnek ilçeler arasında yer almayı hedefliyor.
Hasat Edilen Nergisimiz Çöpe Gitmesin, Evlerimiz Mis Koksun
Türkiye’de nergis çiçeği üretiminin merkezi konumunda olan Karaburun’da, çiçek üreticileri sıkıntılı bir sezon geçiriyor.
Yeni Belediye Binamız İçin En Uygun Seçenek Eski Cezaevi
30 Ekim’de yaşanan 6,9 şiddetindeki deprem sonrasında hizmet binası hasar gören ve oturulamaz durumda olan Karaburun Belediyesi, yeni hizmet binasını inşa edeceği yer arayışına girdi.
Zeytinyağını Kadınlar Üretiyor, Tadına Doyulmuyor
Karaburun Belediyesi’nin yarımadadaki tarımsal ürünlerin daha fazla katma değer yaratması için tepeden tırnağa yenilediği Zeytinyağı Fabrikası, üretim süreçlerinde sadece kadınların çalışıyor olması ile İzmir’de bir ilk olma özelliği taşıyor.
Karaburun’da Acil Su Tasarrufu Çağrısı
Pandemi nedeniyle yazlıkçıların büyük ölçüde ikâmetlerini sürdürdükleri Karaburun’un su ihtiyacının tamamı, ilçenin farklı noktalarında yer alan 30 su kuyusundan sağlanıyor.
Büyükşehir Sineği Kovdu, Mandalina Değerlendi
İzmir’in en önemli tarımsal üretim merkezlerinden Karaburun’da, mandalina üreticisinin yüzü bu sene gülüyor.
Kadın Başkandan Kadın Dostu Toplu Sözleşme
Karaburun Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanırken, anlaşma kapsamında kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık getiren maddeler ilk kez yürürlüğe girdi.
Karaburun’da Duygulandıran Seferberlik
İzmir’de yaşanan deprem felaketi sonrasında evleri yıkılan ya da oturulamaz hâle gelen vatandaşlara, ilk günden itibaren yardımlarını ulaştıran Karaburun halkının desteği aralıksız sürüyor.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Sevgi, Saygı, Özlem ve Minnetle Andık
Zeytinyağımız da Cumhuriyetimiz Gibi Bereketli Olsun
Karaburun Belediyesi’nin yarımadadaki tarımsal ürünlerin üreticilere daha fazla katma değer yaratması için tepeden tırnağa yenilediği Zeytinyağı Fabrikası’nda ilk sıkım işlemi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapıldı.
GEÇMİŞ ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle
Karaburun’u
Geziyorum