Karaburun'un Düşman İşgali'nden Kurtuluşu'nun 98. Yıldönümü Kutlama Programı
16-17 Eylül Mordoğan'ımızın ve Karaburun'umuzun Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılı Kutlu Olsun
HES Kodu Nasıl Alınır
Değerli Karaburunlular, Belediyemizde işlem yapmak isteyen vatandaşlarımız için, İzmir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Hayat Eve Sığar (HES) kodu alma zorunluluğu getirilmiştir.
04.09.2020 Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gündem Maddeleri
Belediye Meclisimiz 5393 Sayılı Kanunun 20.Maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere 04 Eylül 2020 Cuma günü Saat:10.00'da Karaburun Belediyesi Mordoğan Hizmet Binası toplantı salonunda toplanacaktır. Toplantı pandemi süreci nedeniyle halka kapalı gerçekleşecek olup , Belediyemiz sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayın yapılacaktır.
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
Maske Sizi ve Sevdiklerinizi Korur
Karaburun Belediyesi Bir Telefon Kadar Yakın
Karaburun Belediyesi bünyesinde vatandaşların şikâyet, talep ve önerilerini kolaylıkla iletebilecekleri Karaburun İletişim Merkezi (KİM) faaliyetlerine başladı.
Duyuru
Mandıra işletmemizin Mordoğan Şubesinde keçi peyniri satışlarımız yeniden başlamıştır.
Açık Havada Pilatese Başlıyoruz
Açık havada Pilates eğitimlerimiz başlıyor. 10 Temmuz 2020 Cuma günü Karaburun-Kuyucak sahilinde, 14 Temmuz 2020 Salı günü Mordoğan’da derslerimiz başlıyor.
Mordoğan Vapur Seferleri Başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ gemilerinin İzmir – Mordoğan- Foça seferleri 4 Temmuz Cumartesi günü başlıyor.
Karaburun’da Kurtuluş Coşkusu
Karaburun’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılı nedeniyle planlanan görkemli gösteri ve etkinlikler pandemi nedeniyle iptal edilirken, kurtuluş günü ilçe meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunum töreni ile kutlandı.
Karaburun Belediyesi Bir Telefon Kadar Yakın
Karaburun Belediyesi bünyesinde vatandaşların şikâyet, talep ve önerilerini kolaylıkla iletebilecekleri Karaburun İletişim Merkezi (KİM) faaliyetlerine başladı.
Mordoğan’da Altyapı Çalışmaları Tam Gaz
Karaburun’un en önemli sorunları arasında yer alan kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı çalışmaları, pandemi döneminin olumsuz etkisine rağmen iş takviminden hızlı ilerliyor.
Can Dostlarımıza HAYTAP Desteği
Kısa adı HAYTAP olan Hayvan Hakları Federasyonu ve HAYTAP’a bağlı olarak faaliyet gösteren Karaburun Evsiz Canlılar İçin Derneği, Karaburun Belediyesi Karaburun Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ameliyat seti ve kedi pansiyonu bağışladı.
Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i Ziyaret Etti
Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Haziran ayında Aydın’dan İzmir’e atanan Vali Yavuz Selim Köşger’i makamına ziyaret ederek ilçenin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi verdi.
Tarladan Vatandaşın Sofrasına
Karaburun’un Mordoğan mahallesinde, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde toprakla buluşan 19 bin sebze fidesi büyüdü, serpildi, ürün verdi ve ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarında yerini aldı.
Sardalye Sarmalar Hamarat Başkan’dan
Alanında ülke çapında uzman bilim insanlarını ilçe halkıyla buluşturan Karaburun Belediyesi’nin konuğu, dünyanın pek çok ülkesinde Akupunktur ve Fizik Tedavi alanında bilimsel çalışmalarda bulunan Dr. Alparslan Bilen oldu.
Karaburun’da Denize Nazır Pilates
Karaburun Belediyesi’nin kadınlar için düzenlediği pilates kursları, ilçe merkezindeki Kuyucak Plajı ve Mordoğan Spor Tesisi’nde başladı. Açık havada spor yapmak isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar; Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri Kuyucak’ta; Salı ve Perşembe günleri ise Mordoğan’da 09.00-10.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Kırkım Yapıldı, Şenlik Gelecek Seneye Kaldı
İzmir’in Karaburun ilçesine özgü kıl keçisini koruyarak yaşatmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kırkım Şenliği, COVID-19 salgını nedeniyle festival havasında gerçekleştirilmedi.
Tango Müziğinin Ustaları Karaburun’da
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sahilde Tango” serisinin Karaburun konseri keyifli dakikalara sahne oldu. Arjantinli dünyaca ünlü müzisyenler Ricardo Moyano (Gitar), Gustavo Battistessa (Bandoneon) ve İlhan Çınar (Keman) dün akşam Karaburun Merkezde gerçekleşen konserde sanatseverlerle buluştu.
GEÇMİŞ ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle

Etkinlik Takvimi

Karaburun’u
Geziyorum