07.08.2020 Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gündem Maddeleri
Belediye Meclisimiz, 5393 Sayılı Kanununun 20. Maddesi gereğince Ağustos ayı Meclis Toplantısı için 07.08.2020 Cuma günü saat 15.00'de aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere Karaburun Belediyesi Nergis Kafe Sosyal Tesisi’nde toplanacak olup, Covid-19 nedeniyle halka kapalı yapılacak, Karaburun Belediyesi facebook sayfası üzerinden canlı yayınlanacaktır.
Duyuru
Mandıra işletmemizin Mordoğan Şubesinde keçi peyniri satışlarımız yeniden başlamıştır.
Açık Havada Pilatese Başlıyoruz
Açık havada Pilates eğitimlerimiz başlıyor. 10 Temmuz 2020 Cuma günü Karaburun-Kuyucak sahilinde, 14 Temmuz 2020 Salı günü Mordoğan’da derslerimiz başlıyor.
Mordoğan Vapur Seferleri Başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ gemilerinin İzmir – Mordoğan- Foça seferleri 4 Temmuz Cumartesi günü başlıyor.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun
Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi
2020 yılı ilk taksit son ödeme tarihi 31 Mayıs 2020
Önemli Duyuru
20 Şubat 2020 Perşembe tarihli 31045 sayılı resmi gazetede yayınlanan kanunun 11.maddesi gereği 3194 sayılı Kanunun 42 nci maddesinin ikinci fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"Korona Günlerinde" Konulu Karikatür Çizim Etkinliği
Haydi çocuklar karikatür çizmeye!
Önemli Duyuru
Mordoğan Hizmet Binamızda, Emlak Servisimiz hizmete başlamıştır.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!
Sardalye Sarmalar Hamarat Başkan’dan
Alanında ülke çapında uzman bilim insanlarını ilçe halkıyla buluşturan Karaburun Belediyesi’nin konuğu, dünyanın pek çok ülkesinde Akupunktur ve Fizik Tedavi alanında bilimsel çalışmalarda bulunan Dr. Alparslan Bilen oldu.
Karaburun’da Denize Nazır Pilates
Karaburun Belediyesi’nin kadınlar için düzenlediği pilates kursları, ilçe merkezindeki Kuyucak Plajı ve Mordoğan Spor Tesisi’nde başladı. Açık havada spor yapmak isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar; Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri Kuyucak’ta; Salı ve Perşembe günleri ise Mordoğan’da 09.00-10.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Kırkım Yapıldı, Şenlik Gelecek Seneye Kaldı
İzmir’in Karaburun ilçesine özgü kıl keçisini koruyarak yaşatmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kırkım Şenliği, COVID-19 salgını nedeniyle festival havasında gerçekleştirilmedi.
Tango Müziğinin Ustaları Karaburun’da
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sahilde Tango” serisinin Karaburun konseri keyifli dakikalara sahne oldu. Arjantinli dünyaca ünlü müzisyenler Ricardo Moyano (Gitar), Gustavo Battistessa (Bandoneon) ve İlhan Çınar (Keman) dün akşam Karaburun Merkezde gerçekleşen konserde sanatseverlerle buluştu.
Karaburun Plajlarında Hizmet Kadınlar ve Gençlerden
Karaburun Belediyesi, uzun yıllardır işlettiği İncirlikoy ve Ardıç’taki plaj tesislerine bu yaz ilçe merkezindeki Bodrum Koyu ve Mordoğan’daki Kocakum Plajı’nı da ekleyerek hizmet vermeye başladı. Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, tesislerin çalışanları ile birlikte plajda temizlik yaparken, plajları kullanan vatandaşların çevreyi kirletmemesi, diğer tesislerin de kendi sorumluluk alanlarında gerekli temizlikleri yapmaları uyarısında bulundu.
Mordoğan Sağlıklı Yaşam Salonu’muz Hizmete Devam Ediyor
Koronavirüs salgını nedeniyle kapatmak zorunda kaldığımız Mordoğan Sağlıklı Yaşam Salonu’muz tüm sağlık tedbirleri alınarak tekrar spor severlerin hizmetine açıldı.
Güzel İskele'mizi Gençlerimizle Renklendirdik
Karaburun İskele'yi genç arkadaşlarımızla birlikte boyadık, renklendirdik.
Karaburun Plajlarında Temizlik ve Sosyal Mesafe Tamam
Doğal güzellikleri ile her yıl on binlerce tatilciyi misafir eden Karaburun’un plajları, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenleniyor.
“Milletin Efendileri”nden toprağa 19 bin fide
Koronavirüs salgını tarımsal üretimin önemini bir kez daha gösterirken, Karaburun Belediyesi 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde 19 bin sebze fidesini toprakla buluşturdu. Hasadı yapılan ürünler öncelikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
Karaburun Belediyesi’nin ‘Halk Manav’ı yollarda
Koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan yurttaşların sebze ve meyve ihtiyaçları, Karaburun Belediyesi’nin Halk Manavı’nda Hal fiyatında karşılanıyor.
GEÇMİŞ ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle
  • 17-07-2020 | 23-07-2020
    Nedim Atilla Ve Ahmet Uhri’nin katılımıyla 23 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 19.00’da Karaburun Nergis Kafe’de ‘’Mimas’tan Efes’e lonia Yolu’’ adlı kültür söyleşisi yapılacaktır. Bu keyifli söyleşiye İnanç Menekşe seslendireceği Ege Türküleri İle eşlik edecek.
  • 08-07-2020 | 22-07-2020
    Dr. Alparslan Bilen'in 22 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 13.00'da Karaburun Nergis Kafede 'Öldürmeyen Yemekler Kitabı' adlı yeni kitabının imza günü ve söyleşisi olacaktır.
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle

Etkinlik Takvimi

Karaburun’u
Geziyorum