3. Karaburun Nergis Festivali Stand Yerleri Çekilişi Yapıldı
Nergis, gıda ve takı-hediyelik eşya standlarına ait çekiliş bilgileri aşağıdadır. Başkomutan Atatürk Caddesi araç trafiğine kapatılacağından dolayı 26 Ocak Pazar Günü en geç saat 09.00’a kadar standların teslim alınması ve ürünlerin standlara taşınması gerekmektedir. Stand yerleri nergis, gıda standları ve takı-hediyelik eşya olarak gruplandırılmıştır. Standlar numaralandırılacaktır.
Uğur Mumcu'yu Saygıyla Anıyoruz!
25 Ocak Cumartesi günü saat 17.00'de Atatürkçü Düşünce Derneği Karaburun Şubesi ile gerçekleştirilecek ""21. Yüzyılda Gazetecilik ve Kültür" paneline tüm halkımız davetlidir
Çizgi Filmleri Şenliği
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Filmleri Şenliği kapsamında 25 Ocak Cumartesi günü Karaburun Düğün Salonu'nda saat 12.00'de "Kral Şakir Oyun Zamanı" ve "Bücür" filmi gösterimi olacaktır. Haydi tüm çocuklar film izlemeye!
2020 YILI İLAN REKLAM BEYANNAMELERİ
31 Ocak 2020 tarihine kadar İlan reklam beyanname ödemeleri yapılması gerekmektedir.Bu tarihten sonra verilecek beyannameler ve tespit edilenlere cezai işlem uygulanacaktır.
Nergis'in Vatanında Festival Zamanı!
26 Ocak Pazar günü Nergis Festivali'ne davetlisiniz.
11. Mordoğan Levrek Avı Yarışması
Denizin en mavisi, levreğin en tazesi bu yarışmada! 1-2 Şubat'ta 11. Mordoğan Levrek Avı Yarışması'nda buluşalım.
Mutlu Yıllar
2020 yılının herkes için önce sağlık, tüm dünya için barış, huzur ve mutluluk, şans, başarı, bolluk, bereket, vicdanlı insanların çoğalıp adaletin herkes için eşit tecelli edeceği, şefkat ve sevginin hakim olduğu güzel günler ve sayısız güzellikler getirmesini diliyor, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Sevgi ve saygılarımla, İlkay GİRGİN ERDOĞAN
03.01.2020 Tarihli Meclis Gündemi
Belediye Meclisimiz 5393 Sayılı Kanun'un 20.Maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere 03.01.2020 Cuma günü Saat:10.00'da Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda toplanacaktır. Tüm Halkımız Davetlidir.
Karaburun Belediyesi Mandıra İşletmesi'nde Keçi Peyniri Satışlarımız Devam Ediyor.
Mandıra İşletmemizin ürünleri olan keçi peynirlerine satış noktalarından ulaşabilirsiniz.
Karaburun Belediyesi Mordoğan Sağlık Yaşam Salonu
Karaburun Belediyesi Mordoğan Sağlık Yaşam Salonu, sporu yaşam biçimi yapmak isteyenler için hizmet vermeye devam ediyor.
Nergis Festivali’nde “Nergis Kafe” sürprizi
Karaburun ile özdeşleşen Nergis Kafe, gündüz yöresel lezzetlerin sunulacağı, akşam restoran olarak hizmet vereceği yeni yüzü ile 26 Ocak’ta yapılacak 3. Nergis Festivali’nde misafirleri ile buluşacak.
Karaburun’da Büyüleyen Arp Melodileri
Dünyanın önde gelen arp sanatçıları arasında yer alan Şirin Pancaroğlu, Karaburun’da verdiği konserle dinleyenlerini büyüledi.
Aralık Ayı Kadın Buluşmaları Salman Mahallemizdeydi
Her ay kadınlarla gerçekleştirilen buluşmalar devam ediyor.
GO HAPPY Karaburun’da çocuklarımızı eğlendirdi
Go Happy akrobasi ve jonklör ekibi, Karaburun Halk Eğitim Merkezi'nde çocuklarımız ile keyifli bir gün geçirdi.
“Toprak Ana” Karaburun’a lezzet verdi
Yerel ve geleneksel yeme biçimlerinin korunarak gelişmesini teşvik eden Slow Food hareketinin kuruluş yıldönümü olan 10 Aralık “Toprak Ana Günü”, Karaburun’da vatandaşların ve üreticilerin yoğun katılımı ile kutlandı.
Karaburun Travel Turkey Fuarı’nda
Karaburun Belediyesi, 13’üncü Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda ilçenin turizm potansiyelini dünyaya tanıttı.
Eski Rum Köyü Sazak, İzmir’in Kayaköy’ü olacak
Karaburun’a bağlı Sazak Köyü, Fethiye’de her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan Kayaköy ile aynı kadere sahip olan bir Rum mübadele köyü… “Kentsel SİT Alanı” ilan edilen Sazak, koruma planı ve restorasyon sonrasında ulusal ve uluslararası turizme kazandırılacak.
Karaburun’da 12’nci Kez Mandalina Buluşması
Karaburun Belediyesi’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği “12. Batı Köyleri Mandalina Şenliği”, vatandaşların yoğun katılımına ve renkli etkinliklere sahne oldu.
Atamızı Özlemle Anıyoruz
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle andık. Atamızı çok özlüyoruz.
Ata'ya Saygı Yürüyüşü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer öncülüğünde “Ata’ya Saygı” yürüyüşü gerçekleştirdik
GEÇMİŞ ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle
  • 26-01-2020 | 26-01-2020
    Karaburun’a özgü ürünlerin markalaşması ve ulusal ölçekte ticari başarı kazanması için çalışmalarını sürdüren Karaburun Belediyesi, 26 Ocak Pazar günü “3. Karaburun Nergis Festivali”ne ev sahipliği yapacak. Karaburun merkezinde düzenlenecek festivalde, mis kokulu nergislerin yanında ilçeye bağlı birbirinden güzel köylerinin ürünleri de ziyaretçilerle buluşacak.
  • 16-01-2020 | 02-02-2020
    Mordoğan’da 1-2 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek 11. Levrek Avı Yarışması deniz tutkunlarından yoğun ilgi görüyor. 1000 kişi ile sınırlandırılan başvurular için son gün 30 Ocak…

Etkinlik Takvimi

Karaburun’u
Geziyorum