GÜNCEL HABERLER
17-03-2021

Belediyenin Hediyelikleri İlkay Başkandan

Karaburun Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve pandemi dönemine kadar katılımcılardan yoğun ilgi gören Seramik Atölyesi; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak sınırlı sayıda gönüllü ile çalışmalarına devam ediyor.

Mordoğan Hizmet Binası yanında faaliyet gösteren atölyeye sıklıkla uğrayan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, vatandaşlara yapılan ev ziyaretlerinde ve misafirlere verilmek üzere hazırlanan seramik hediyelik eşyaların üretimine bizzat katkı sağlıyor.

 

// İLÇEYİ SİMGELEYEN HEDİYELİKLER

 

Atölyede ilçenin simgelerinden nergis çiçeği, hurma zeytini ve tarihi Sarpıncık Deniz Feneri şeklinde tasarlanan hediyelik seramik objeler üretildiğini belirten Erdoğan, sıklıkla uğradığı atölyede kendisinin de hoşça vakit geçirdiğini söyledi.

Belediye Başkanlığı görevinin yoğunluğu arasında, yapılan üretime katılmasının, kendisi için de bir ruhsal beslenme aracı olduğunu kaydeden İlkay Girgin Erdoğan, “Gerek evlerini ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımıza gerekse Belediyemizi ziyaret eden misafirlerimize sunulmak üzere ürettiğimiz bu hediyelik eşyalar, el emeğimizi yansıtması açısından ayrıca kıymetli… Seramik Eğitmenimiz Derya Hacalaki önderliğinde hem gönüllülerimizle bir arada oluyor, hem iş yoğunluğunun yarattığı stresimizi atıyor, hem de belediyemizin kasasından para harcamadan hediyeliklerimizi üretme imkânı buluyoruz. Pandemi döneminin bitmesi ile birlikte inşallah atölyemizde tam kapasite ile çalışmaya, üretmeye ve kursiyerlerimizi yetiştirmeye başlayacağız.” dedi.