04.12.2020 Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gündem Maddeleri
Belediye Meclisimiz 5393 Sayılı Kanunun 20.Maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere 04 Aralık 2020 Cuma günü Saat:11.00'da Karaburun Belediyesi Mordoğan Hizmet Binası toplantı salonunda toplanacaktır. Toplantı pandemi süreci nedeniyle halka kapalı gerçekleşecek olup, Belediyemiz sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayın yapılacaktır.
Duyuru
30 Kasım 2020 tarihi itibari ile yayınlanan koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 Aralık Çarşamba günü itibariyle belediyemizin mesai saatleri 10.00-16.00 olarak düzenlenmiştir.
⚠️Önemli Duyuru⚠️
DUYURU
17.11.2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 7256 sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle İlgili Kanun" kapsamında, Belediyemize "Ön Başvuruda" bulunabilirsiniz.
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi İkinci Taksit Son Ödeme Tarihi 30 Kasım 2020
Ödemelerinizi Belediyemiz veznelerinden, web sitesi adresimizden ve belediyemize ait banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
Covid-19 Salgınına Karşı Ek Tedbirler
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı ek tedbirler alınmaya devam ediyor.
Yaşanan Depremin Ardından Karaburun Hizmet Binamız Taşınmıştır
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlik Programı
Duyuru
Büyükşehir Sineği Kovdu, Mandalina Değerlendi
İzmir’in en önemli tarımsal üretim merkezlerinden Karaburun’da, mandalina üreticisinin yüzü bu sene gülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca temiz, güvenilir ve verimli gıda üretimini sağlamak amacıyla ilçedeki üreticilere ilk kez dağıtılan Akdeniz meyve sineği yakalama tuzağı olan feromon tuzağı sayesinde ürün kalitesi ve fiyatında artış yaşandı.
Kadın Başkandan Kadın Dostu Toplu Sözleşme
Karaburun Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanırken, anlaşma kapsamında kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık getiren maddeler ilk kez yürürlüğe girdi. Buna göre eşine şiddet uyguladığı belirlenen erkek işçinin altı aylık maaş ve sosyal alacaklarının yarısı doğrudan eşine ödenecek. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de kadın çalışanlara bir gün idari izin verilecek.
Karaburun’da Duygulandıran Seferberlik
İzmir’de yaşanan deprem felaketi sonrasında evleri yıkılan ya da oturulamaz hâle gelen vatandaşlara, ilk günden itibaren yardımlarını ulaştıran Karaburun halkının desteği aralıksız sürüyor.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Sevgi, Saygı, Özlem ve Minnetle Andık
Zeytinyağımız da Cumhuriyetimiz Gibi Bereketli Olsun
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Coşkuyla Kutladık
Cumhuriyetin 97’nci Yılında, Milletin Efendilerine Yatırım
Yarımadadaki tarımsal ürünlerin, üreticilere daha fazla katma değer yaratması için çabalarını sürdüren Karaburun Belediyesi, Eğlenhoca Köyü’nde yer alan Zeytinyağı Fabrikası’nı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açıyor.
Can Dostlar İçin Hayırseverlere Güneş Enerjisi Çağrısı
Karaburun Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının sağlıklı koşullarda barınması amacıyla Kösedere Köyü’nde sekiz dönümlük arazide inşa edilen Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor.
''500 Gün''ümüzü Anlattık
Belediye Başkanımız İlkay Girgin Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e ve üst düzey bürokratlara 500 günlük görev sürecince yaptığı hizmetleri, yatırımları, planlarımızdaki çalışmaları, projeleri kapsamlı bir sunum ile anlattı.
Karaburun’a 7 Bin 250 Kişi Aranıyor
Resmî kayıtlarda nüfusu 10 bin 750 olmasına rağmen, pandemi nedeniyle 30 binin üzerinde yerleşik nüfusa ev sahipliği yapan Karaburun’un hak ettiği finansal güce ve sağlık imkanlarına ulaşabilmesi için ilk aşamada nüfusunu 18 bine çıkarması gerekiyor.
GEÇMİŞ ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle
  • 29-10-2020 | 29-10-2020
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık. Kutlama programı çerçevesinde ilk olarak Karaburun Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen resmi törene katıldık. Pandemi nedeniyle kısıtlı katılımlı gerçekleştirebildiğimiz törenin ardından vatandaşlarımızla bayramlaştık. Gençlerimizle Cumhuriyet Meydanı’nda sosyal mesafe kurallarına uyarak bir araya geldik. Cumhuriyet Bayramı’mıza özel düzenlediğimiz araç konvoyu ile hemşehrilerimizle coşkumuz daha da görkemli hale geldi. Saat 19.23’te ise tüm halkımızla birlikte İstiklal Marşımızı okuduk. İlelebet Yaşasın Cumhuriyet!
  • 28-10-2020 | 28-10-2020
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlik Programı
Karaburun’u
Geziyorum