09.04.2021 Tarihli Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gündem Maddeleri
Belediye Meclisimiz 5393 Sayılı Kanun'un 20. Maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerinin kalanını görüşmek üzere 9 Nisan 2021 Cuma günü Saat 19.00'da Karaburun Belediyesi Mordoğan Hizmet Binası Toplantı Salonu'nda toplanacaktır.
Önemli Duyuru
İlan Reklam Vergisi Beyan Dönemi Başladı
Fotoğraf yarışmamız, pandemi ve tekrar uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
Yeni Yılınız Kutlu Olsun
2021 yılının; mesafeler olmadan sağlık ve mutlulukla bir araya gelip kucaklaşacağımız, barış, bolluk, bereket, sevgi ve umut dolu bir yıl olmasını diliyoruz.
Önemli Duyuru
Karaburun Belediyesi'nden Erteleme
Koronavirüs salgını sürecinde yaşanan gelişmeler sebebiyle ödeme güçlüğü çeken kiracılarımız için Belediyemizin ve belediyemize ait şirketin kira alacakları 3 ay süreyle (Aralık 2020 - Ocak 2021 - Şubat 2021) ertelenmiştir.
Karaburun Belediyesi Bir Telefon Kadar Yakın
Vergi Borcunu Yapılandırmada Son Gün 31 Aralık 2020
Duyuru
30 Kasım 2020 tarihi itibari ile yayınlanan koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 Aralık Çarşamba günü itibariyle belediyemizin mesai saatleri 10.00-16.00 olarak düzenlenmiştir.
Karaburun’da Tapu İşlemleri Artık Çok Kolay
Karaburun Belediye Başkanlığı ve Karaburun Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile vatandaşların taşınmaz alım satımlarını çok daha hızlı ve güvenli yapabilmelerinin yolu açıldı.
İşte Karaburun’da İki Yılın Bilançosu
İmkân Yoktu Yaratıldı, Kadın Eli Değince Yıldızı Parladı…
Belediyenin Hediyelikleri İlkay Başkandan
Karaburun Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve pandemi dönemine kadar katılımcılardan yoğun ilgi gören Seramik Atölyesi; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak sınırlı sayıda gönüllü ile çalışmalarına devam ediyor.
Hasseki Köyü Adeta Yeniden Doğdu
Karaburun Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Hasseki Köyü’nde yapımı tamamlanan Atatürk büstü, meydan düzenlemesi, muhtarlık binası ve bünyesinde sağlık odası ve köy kahvesinin de olduğu sosyal tesisin açılışı Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.
Karaburun Karanlıkta Kalmaktan Kurtulacak
Yaklaşık 450 Megavatlık rüzgâr enerji santrali ile Türkiye’nin en fazla enerji üreten ilçelerinin başında gelen Karaburun’da yaşanan elektrik kesintileri vatandaşlardan büyük tepki çekerken, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş yöneticileri ilçeyi ziyaret ederek 2021 yılı yatırım programı hakkında bilgi verdi
Kadınların Emeği, Bebek Bohçalarının Nuru
Karaburun Belediyesi, ilçenin köylerinde ikâmet eden kadınların ek gelir elde etmeleri için özgün bir projeye başladı.
Atık Yönetiminde Örnek İlçe Karaburun Olacak
Doğal güzellikleri ve bozulmamış doğası ile Türkiye’nin cennet köşeleri arasında yer alan Karaburun; atık yönetiminde yaptığı çalışmalarla örnek ilçeler arasında yer almayı hedefliyor.
Hasat Edilen Nergisimiz Çöpe Gitmesin, Evlerimiz Mis Koksun
Türkiye’de nergis çiçeği üretiminin merkezi konumunda olan Karaburun’da, çiçek üreticileri sıkıntılı bir sezon geçiriyor.
Yeni Belediye Binamız İçin En Uygun Seçenek Eski Cezaevi
30 Ekim’de yaşanan 6,9 şiddetindeki deprem sonrasında hizmet binası hasar gören ve oturulamaz durumda olan Karaburun Belediyesi, yeni hizmet binasını inşa edeceği yer arayışına girdi.
Zeytinyağını Kadınlar Üretiyor, Tadına Doyulmuyor
Karaburun Belediyesi’nin yarımadadaki tarımsal ürünlerin daha fazla katma değer yaratması için tepeden tırnağa yenilediği Zeytinyağı Fabrikası, üretim süreçlerinde sadece kadınların çalışıyor olması ile İzmir’de bir ilk olma özelliği taşıyor.
GEÇMİŞ ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle
YAKLAŞAN ETKİNLİKLER Tüm Etkinlikleri Görüntüle

Etkinlik Takvimi

Karaburun’u
Geziyorum