9. Karaburun Kırkım Şenliği için Planlanan Karaburun İçi Ücretsiz Otobüs Güzergahları ve Saatleri
9. Karaburun Kırkım Şenliği Programımız
23.06.2022 Tarihli Haziran Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı Gündem Maddeleri
Belediye Meclisimiz 5393 Sayılı Kanunun 20.Maddesi gereğince aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek üzere 23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14.30'da Karaburun Belediyesi, Nergis Kafe'de olağanüstü toplanacaktır.
Çocuklarımız için Yaz Dönemi Seramik Kursları Başlıyor
Çocuklarımızın yaz tatillerini daha verimli ve keyifli geçirebilmelerini sağlamak için düzenlediğimiz Seramik Atölyesi yaz dönemi kurslarımız başlıyor.
Çocuklarımız Ve Gençlerimiz İçin Yaz Dönemi Spor Okulları Kayıtlarımız Başladı
Çocuklarımız ve gençlerimiz için Belediyemiz bünyesinde açılacak olan cimnastik, voleybol, futbol ve yelken branşlarında yaz dönemi spor okulları kayıtlarımız başlıyor.
9. Karaburun Kırkım Şenliği için Stant Başvuruları
9. Geleneksel Kırkım Şenlikleri için stant başvuruları 8 Haziran Çarşamba günü başlıyor.
9. Karaburun Kırkım Şenliği
Karaburun’umuz ile özdeşleşen Geleneksel Kırkım Şenliği, 26 Haziran Pazar günü Karaburun Kavaklıkuyu Mevkii’nde gerçekleşecek.
Sepet Yapım Atölyesi
Karaburun Belediyesi bünyesinde açılacak olan kursumuzda doğaya küçük bir katkı bizden olsun diye geri dönüşüm projesi olarak atık kağıttan sepet oluşturmayı hedefliyoruz.
Sınav Kaygısı Atölyesi
Karaburun Belediyesi ve Atölye Koena iş birliği ile düzenlenen ortaokula giden çocuklarımız ve velilerine yönelik “Sınav Kaygısı” Atölyemiz, sizlerle buluşuyor.
1. ve 2. Sınıf Öğrencilerimiz için Kurslarımız Başlıyor
Karaburun Belediyesi Mordoğan Kurs Merkezimizde Emekli Sınıf Öğretmeni Figen Tezişçi eşliğinde çocuklarımızın matematiğini, okuma yazmasını geliştirmek ve pekiştirmek için kurslarımız başlıyor.
Karaburun’da Kırkım Şenliği 26 Haziran’da
Karaburun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel düzenlenen Kırkım Şenliği’nin dokuzuncusu 26 Haziran Pazar Kavaklıkuyu Mevkii’nde gerçekleştirilecek.
Denizin Çocukları, Karaburun’a Zaferle Döndü
“Haydi Spora” ana teması ile 23-29 Mayıs tarihleri arasında Çeşme’de gerçekleştirilen “16’ncı Yarımada Spor Oyunları”nda Karaburun Belediyesi Spor Kulübü, Yelken branşında birincilik elde etti.
Karaburun Belediyesi Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezimiz Karaburun’daki Gençlerimizle Buluştu
Ramazan İmecesinde Veren El, Alan Eli Görmüyor
Karaburun Belediyesi, pandemi döneminde olduğu gibi mübarek Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırseverler arasında köprü görevi görüyor.
Karaburun Belediyesi’nden Depremzedelere Müjde
30 Ekim 2020’de yaşanan 6,6 şiddetindeki depremde Karaburun’daki en fazla hasar alan yerleşim birimlerinin başında gelen Kösedere Köyü’nde yıkılan 31 evden 13 tanesi, hasar gören evlerin doğal taşları kullanılarak Karaburun Belediyesi tarafından yeniden inşa edilecek.
Karaburun ve Lefke Kardeş Şehir Oldu
İzmir’in Karaburun Belediyesi ile yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefke Belediyesi arasında Kardeş Şehir Protokolü imzalandı.
Mandalina Üreticisinin İşleme Tesisi Hasreti Bitiyor
İzmir’in tarımsal üretiminde çok önemli bir yere sahip olan Karaburun ilçesinde, narenciye üreticilerinin yirmi yıldan fazla süredir beklediği İşleme Tesisi yatırımında en önemli adım atıldı.
“Aşkımız Levrek” Diyenler Mordoğan’da Buluştu
Karaburun Belediyesi tarafından bu yıl 12’nci kez düzenlenen Levrek Avı, Sevgililer Günü konseptine uygun olarak “Aşkımız Levrek” sloganıyla Mordoğan 1 nolu Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirildi.
Nergisin Mis Kokusu, Soğuk Dinlemedi, On Binleri Karaburun’a Çekti
Karaburun Belediyesi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Nergis Festivali, iki gün süren dopdolu programı ile ziyaretçilerini adeta büyüledi.
Karaburun “Mis Kokulu Festival”e Hazır
Karaburun Belediyesi tarafından, İzmir Büyükşehir Belediyesi destekleri ile bu yıl 4’üncü kez düzenlenecek Nergis Festivali 22-23 Ocak tarihleri arasında ilçe merkezinde gerçekleştirilecek.
Karaburun’u
Geziyorum