HİZMETLERİMİZ

Yelken Kulübü

Karaburun Yelken Kulübü olarak amacımız, sporcularımızın kendi potansiyellerini ortaya koymalarına fırsat vermektir. Onlara en üst düzeyde bir eğitim sunarak evrensel etik değerlerine bağlı, öncü, yenilikçi ve başarılı sporcular yetiştirmektir. 


Bu doğrultuda hedefimiz; sporcularımızı, ufuklarında dünya suları olacak birer yelkenci olmaya yönlendirmektir. Türkiye’de bu kültürü daha geniş kitlelere ulaştırmak, yelkencilik ve yelken sporunun bulunduğu noktadan daha ileri bir seviyeye taşınabilmesini sağlamak, insanların yelkenciliğe yönelik ilgisini artırmak bizim en önemli ilkemizdir. 


Denizciliğin gelişmesi için deniz sporlarının temel alınması gerektiğini düşünen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek, denizi bir medeniyet olarak görüyoruz. Deniz tutkumuzu yelkenciliğin gelişmesi yönünde kullanarak kurumsal bir yapı ile; ilçemiz ve komşu ilçelerdeki deniz severleri yelken sporu ile buluşturarak kulübümüzü ve belediyemizi Türkiye’nin en etkin kulüplerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz

Fotoğraflar