BELEDİYEMİZ

Başkanın Mesajı

Değerli Hemşehrilerim,

Bizim için Karaburun, sadece doğup büyüdüğümüz, ekmeğini yediğimiz, tatilimizi geçirdiğimiz, doğasının bahşettiği nimetlerden yararlandığımız bir ilçe değildir…

Bir sevdadır Karaburun…

Evimiz, barkımız, aşımız, huzurumuz, geleceğimizdir…

Doğup büyüdüğü, sokaklarında oynadığı, denizine girdiği memleketinin; 117 yıllık tarihindeki ilk kadın Belediye Başkanı olarak seçilmek, benim için evladıma bırakacağım en büyük miras olacaktır.

***

Karaburun Belediyesi olarak, ilçemizin doğal dokusunu bozmadan, turizm faaliyetlerinin yapılabileceğini göstermek; kültürel ve tarihi pek çok güzelliği barındıran ilçemizin uluslararası platformda da tanıtılması sağlamak için çalışıyoruz.

Nergisin, zeytinin, mandalinanın memleketi Karaburun’umuzu elbette kalkındıracağız, elbette halkımızın ekmeğini büyüteceğiz. Ancak bunu yaparken gözümüz gibi korumamız gereken endemik bitki örtümüze, tertemiz doğamıza, denizimize zarar vermeyeceğiz.

Beton denizinde boğulmuş bir Karaburun kesinlikle istemiyoruz!

İlçemizin, Türkiye’de çok az yörede bulunan güzelliklere ve avantajlara sahip olduğunun farkındayız. Bu güzellikleri önce koruyacak, sonra katma değere çevireceğiz.

Doğal dokumuzu bozduğumuz anda, Karaburun’un özgünlüğünü de kaybedeceğimizi biliyoruz… Bu hassasiyetimizin, başkanlığım sürecinde tüm önceliklerimizde belirleyici olacağını özellikle vurgulamak isterim.

***

Sizlerden aldığımız güçle, Ege’nin saklı cenneti Karaburun’umuza, geçmişinden gelen tarihi birikimini ve doğal zenginliklerini koruyarak, hizmet edeceğimize söz veriyorum.

Biz Karaburun’uz!

Hep birlikte kazanacak, hep birlikte başaracak ve hep birlikte paylaşacağız…

Mustafa Kemal’in ilkeleri rehberimiz, Cumhuriyet devriminin aydınlığı yolumuz, elimizde ve kafamızda tuttuğumuz meşale ise müspet ilimdir.

Saygı ve sevgilerimle…

İlkay Girgin Erdoğan

T.C. Karaburun Belediye Başkanı

 

 

 

Fotoğraflar