HİZMETLERİMİZ

Seramik Atölyesi

Yaz ve kış dönemi dönemsel gruplarla eğitici ve hobi amaçlı seramik atölye çalışmalarımız mevcuttur. Yaz dönemi çocuk atölyeleri, başvurulan dilekçeler doğrultusunda belirlenen birbirine uygun yaş grupları ile açılmıştır. Eylül dönemi ise, kurslarımız yetişkin gruplarından oluşmaktır.

Minik Eller Seramik Atölyesi

Başvurular doğrultusunda uygun yaş grupları bir araya toplanarak oluşturulan çocuk atölyeleri maksimum 8’er kişilik gruplardan oluşmaktadır. Derslerimiz sabah 10:30-12:30 arası sabah grubu ve 13:30-15:30 olmak koşulu ile ikişer saatten oluşmaktadır. Yaş gruplarımız 6/12 yaş aralığındadır. 

Çocuk seramik kursunda öğrencilerimizin hem yaratıcılıklarını hem de el becerilerini ve hayal güçlerini geliştirecek programlar uygulamaktayız. Bu programlarda öncelik amacımız çocukların hayal gücünü geliştirmelerinin yanı sıra seramik sanatını tanıtmak ve çocuklara sevdirmektir. Kili hayal güçleri ile  yeni bir şeyler tasarlayarak seramiğe dönüştürmek, çocukların hayal güçlerini ve özgüvenlerini arttırmanın yanı sıra onlara ruhsal ve psikolojik olarak destek veriyor.

Yetişkin Seramik Atölyesi

Eylül dönemi açılan yetişkin atölyelerimiz kadın erkek karma gruplar olarak on kişilik gruplar halindedir. Derslerimiz sabah 10:30’da başlayıp 16:30’da bitmektedir. Yetişkin dönemi seramik atölyesi programımızın içeriği: 

*Seramik kil çeşitlerini tanıma

*Seramik killeri üzerinde iki ve üç boyutlu çalışmalar uygulama

*Seramik dekor tekniklerinin uygulanması 

Yetişkin bireyler atölye çalışmalarımız ile hayatının stresinden uzaklaşarak keyifli bir öğrenme süreci geçirerek yeteneklerini farkına varmanın yanı sıra kaliteli vakit geçirmiş oluyorlar.

Çocuk ve yetişkin atölyeleri ile yaptığımız tüm seramik çalışmalarımızı belediyemizin farklı etkinliklerinde sergiliyoruz.

Fotoğraflar