HİZMETLERİMİZ

Çocuk Konuk Evi

Çocukların okul öncesi eğitimi almalarını sağlamak, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan anaokulu, 3-6 yaş arasındaki çocuklara hitap etmekte olup Mordoğan Hizmet Binası yanında hizmet vermektedir.

Karaburun Belediyesi Çocuk Konuk Evi’nde çocukların Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik (STEAM) dünyasını keyifle öğrenmelerini sağlayacak STEAM Park uygulaması yer alıyor. Eğlenceli oyunlar, dinamik hareketli sürüşler ve yaratıcılıklarını geliştirecek alt yapılarla inşa edilen STEAM Park’la çocukların sebep-sonuç ilişkisi kurma, gözlem yapma, sözel ifade becerileri, problem çözme, hayal gücü gibi konularda gelişimi desteklenmektedir. Ayrıca Drama, Değerler Eğitimi, Doğa Atölyesi, Müzik, Fen, Satranç, İngilizce, Resim, Okuma/Yazma Etkinlikleri gibi ders içerikleri de bulunuyor.

 

EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA

Çocuk Konuk Evi, ihtiyaç ve talep doğrultusunda çocuklar ve ailelere yönelik sanatsal atölye çalışmaları, sosyal ve kültürel faaliyetler, eğitmen - ebeveyn destekli çalışmalar, doğa ile tanışma atölyeleri, çocuk hakları farkındalık çalışmaları, eğitim ve seminer çalışmaları düzenleniyor.

 

AKTİVİTE MERKEZİ

3-6 yaş arasındaki çocukların sosyal ilişkiler kurması, farklılıklara saygı duyması, paylaşma, dil gelişimi, yeteneklerinin keşfedilmesi, psiko-motor becerilerinin gelişmesi, özgüven ve benlik algılarının güçlenmesini amaçlayan Çocuk Konuk Evi’nde bu yönde çeşitli faaliyetler bulunuyor. Çocuk Konuk Evi’nin amaçları doğrultusunda çocuklara yönelik, dil gelişimi etkinlikleri, kavram çalışmaları, beden koordinasyon etkinlikleri, resim atölyesi, el sanatları atölyesi, müzik atölyesi, masal dinletileri, mutfak atölyeleri, doğa atölyeleri ve çocuk haklarına göre faaliyetler yapılıyor.

 

 

Fotoğraflar