HİZMETLERİMİZ

Mordoğan Masal Evi

Mordoğan Masal Evi, ilçedeki çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşulları sağlamak, annelerinin ise ekonomik hayata katılımını sağlayacak mesleki eğitimler vermek amacıyla hizmet vermektedir.

Karaburun Belediyesi bünyesindeki ilk Masal Evi’nde çocuklar eğitim alırken, annelerin de mesleki kurslarla ekonomik hayata katılmasını sağlanıyor. Pandemi nedeniyle hizmete ara verilen Masal Evi’nde 3-6 yaş arasındaki çocuklara yönelik kavram çalışmaları, beden koordinasyon etkinlikleri, dil gelişimi etkinlikleri, resim, el sanatları, müzik, mutfak ve doğa atölyeleri gerçekleştirilecek. Annelere yönelik mesleki beceri kazandırma amacıyla ilk aşamada Pastacılık, Aşçılık ve Seramik eğitimleri verilecek.

 

HEM EĞİTİM HEM İSTİHDAM

Masal Evi ilçedeki çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşulları sağlamak, annelerine ise ekonomik hayata katılımını sağlayacak mesleki eğitimler vermek amacıyla hizmet vermektedir. Çocuklar sosyal etkinliklerden faydalanırken, annelerimiz de aile ekonomisine katkı koyabilecek, iş, hizmet üretebilecek böylece Masal Evi hem eğitim hem de istihdama katkı işlevi görecek.

 

EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA

Masal Evi, ihtiyaç ve talep doğrultusunda çocuklar ve ailelere yönelik sanatsal atölye çalışmaları, sosyal ve kültürel faaliyetler, eğitmen - psikolog - ebeveyn destekli çalışmalar, doğa ile tanışma atölyeleri, çocuk hakları farkındalık çalışmaları, eğitim ve seminer çalışmaları düzenleyecek. Böylece çocuklarımız oyunlarla eğlenceli bir şekilde eğitimlerini alacaklar.

 

AKTİVİTE MERKEZİ

3-6 yaş arasındaki çocukların sosyal ilişkiler kurması, farklılıklara saygı duyması, paylaşma, dil gelişimi, yeteneklerinin keşfedilmesi, psiko-motor becerilerinin gelişmesi, özgüven ve benlik algılarının güçlenmesini amaçlayan Masal Evi’nde bu yönde çeşitli faaliyetler bulunuyor. Masal Evi’nin amaçları doğrultusunda çocuklara yönelik, dil gelişimi etkinlikleri, kavram çalışmaları, beden koordinasyon etkinlikleri, resim atölyesi, el sanatları atölyesi, müzik atölyesi, masal dinletileri, mutfak atölyeleri, doğa atölyeleri ve çocuk haklarına göre faaliyetler sağlanacak. Ayrıca kadın ebeveynlere yönelik meslek edindirme ve beceri kursları da olacak.